پس از افت فروش 70 درصدی کادنزا در سال 2019

کیا، کادنزای فیس‌لیفت را به آمریکای شمالی برد!

ارشیا عباسی - سه شنبه، 22 بهمن 1398
عرضه کیا کادنزا فیس‌لیفت در آمریکای شمالی عرضه کیا کادنزا فیس‌لیفت در آمریکای شمالی

کیا در نمایشگاه خودرو شیکاگو 2020، کادنزا فیس‌لیفت را به نمایش درآورد. این در حالی است که فروش این سدان خانوادگی کیا در سال 2019 تنها 1630 دستگاه بوده‌ است که در قیاس با فروش 4507 دستگاهی در سال 2018، افت فروش بسیار قابل توجهی را نشان می‌دهد. کیا امیدوار است تا با بروزرسانی این سدان خود به آمار فروش گذشته خود دست یابد. لازم به ذکر است نسخه تغییر یافته این سدان در سال گذشته میلادی در بازار کره‌ جنوبی معرفی شده بود و نمونه فعلی که در نمایشگاه شیکاگو به نمایش گذاشته شده است برای بازار آمریکای شمالی در نظر گرفته شده است.

 

کیا کادنزا فیس لیفت از نظر طراحی تغییراتی را پشت سر گذاشته تا به روز تر و مدرت‌تر از قبل به رقابت با رقبای خود بپردازد.در قسمت جلو، جلوپنجره و کاپوت جدیدی نصب شده است. نصب جلوپنجره بزرگ ظاهر پرابهتی را به کیا کادنزا فیس لیفت بخشیده و ظاهر چراغ های روشنایی روز LED نیز به روزرسانی شده است. بیش‌ترین تغییر نیز مربوط به قسمت عقب با نصب چراغ‌های بزرگ و عریض است. همچنین کیا از رینگ‌ ۱۸ اینچی جدید استفاده کرده و رینگ‌ ۱۹ اینچی نیز قابل سفارش خواهد بود.

در کابین کادنزا فیس لیفت نیز نمایشگر جدید4.2 اینچی برای صفحه کیلومتر دیجیتالی این مدل و نمایشگر 12.3 اینچی برای سیستم مالتی‌مدیا درنظر گرفته شده است. در نسخه محدود کادنزا (لیمیتد) ، سیستم نورپردازی LED داخل کابین با قابلیت تغییر رنگ در نظر گرفته شده است. همچنین کیا سه درگاه شارژ USB را نیز به تجهیزات اخل کابین اضافه کرده تا امکان شارژ دستگاه‌های هوشمند برقرار شود علاوه بر این سیستم شارژ سریع هم پیشرفته‌تر شده است.


کیا بدون ایجاد تغییر، پیشرانه 3.3 لیتری ۶ سیلندر با توانایی تولید ۲۹۰ اسب‌بخار قدرت و  بیشینه ۳۴۳ نیوتن‌متر گشتاور به همراه یک جعبه‌دنده 8 سرعته خودکار را برای کادنزا فیس‌لیفت در نظر گرفته است. مهندسان کیا تغییراتی را نیز در سیستم تعلیق انجام داده‌اند و کمک فنرهای عقب نیز تقویت شده‌اند تا کادنزای فیس لیفت سواری بهتری داشته باشد.

در کیا کادنزا فیس لیفت، از سیستم‌های ایمنی و کمکی راننده پیشرفته‌ای استفاده شده است که کیا از آن با عنوان سیستم Drive Wise یاد می‌کند. سامانه هشدار برخورد از جلو، سیستم پیشگیری از تصادف، کروزکنترل هوشمند، هشدار نقاط کور، سامانه کمکی رانندگی بین خطوط و... تنها بخشی از ویژگی‌های ایمنی کادنزا جدید هستند. قیمت کادنزای فیس‌لیفت در بازار آمریکای شمالی هنوز اعلام نشده است.

پربازدیدترین

ردکارپت