Alexa Certify

فیس‌لیفت تازه برای کراس‌اوور پر فروش ام‌وی‌ام

ام‌وی‌ام X33S اتوماتیک جدید به زودی معرفی می‌شود

نویسنده: محمدعلی ملاعبداللهی سه شنبه، 23 ارديبهشت 1399
Automobile Farsi - MVM X33S AT Automobile Farsi - MVM X33S AT

درست ده سال از ورود ام‌وی‌ام X33 به ایران می‌گذرد. کراس‌اووری که در اوج عطش بازار برای یک محصول جدید در این سگمنت وارد بازار شد و توانست فروش بالایی را در همان سال نخست تجربه کند. هر چند این فروش بالا یک دوره نزولی کوتاه داشت، اما مدیران خودرو با عرضه فیس‌لیفت‌های جدید توانست آن را در کورس رقابت نگه دارد. حالا پس از گذشت چهار سال از عرضه جدید‌ترین آن، مدیران خودرو قصد دارد ام‌وی‌ام X33S اتوماتیک را با تغییراتی تازه در سال 99 عرضه کند.

این تغییرات در نمای بیرونی ام‌وی‌ام X33S اتوماتیک به سپر جدید جلو و جلوپنجره جدید خلاصه می شود. چری با این فیس لیفت قصد داشته طراحی تیگو 3 را به تازه‌ترین اعضای خانواده تیگو نزدیک کند. نمای داخلی آن نیز در دیگر بازارها با چرم قهوه ای و تزیینات بژ همراه شده، فرمان آن نیز طرحی جدید و شبیه به ام‌وی‌ام X55 دارد.
طول، عرض و ارتفاع ام‌وی‌ام X33S اتوماتیک به ترتیب 4419، 1651 و 1765 میلی‌متر اعلام شده است. همچنین طرفیت فضای بار آن 424 لیتر اعلام شده است.
با این حال می‌توان گفت اساسی‌ترین تغییری که ام‌وی‌ام X33S اتوماتیک تجربه کرده است، حذف جعبه دنده CVT جایگزینی آن با جعبه دنده 5 سرعته اتوماتیک است. از دیگر تغییرات ام‌وی‌ام X33S اتوماتیک می‌توان به فرمان برقی، گرمکن صندلی‌های جلو رینگ‌های آلیاژی 17 اینچی با طرح جدید و سامانه‌های کمکی ESP، TCS، RSC، HHC و HAC اشاره کرد.
ام‌وی‌ام X33S اتوماتیک همچنان با همان موتور 2 لیتری تنفس طبیعی با توان 139 اسب بخار و گشتاور 182 نیوتن‌متر در ایران عرضه می‌شود، اما انتظار می‌رود جعبه دنده اتوماتیک جدید هماهنگی بیش‌تری با این موتور داشته باشد.
ام‌وی‌ام X33S اتوماتیک در نیمه نخست سال 99 به صورت رسمی از سوی مدیران خودرو معرفی خواهد شد.

 

نگاهی به تاریخچه
15 سال از زمانی که چری برای نخستین بار در سال 2005 مدل تیگو را معرفی کرد، می‌گذرد. خودرویی که با در ابتدا با نام NCV معرفی شد و بعدها نام تیگو برای آن انتخاب شد. نسل نخست تیگو بر پایه قالب‌های تویوتا راو4 طراحی شد و همچنان تولید آن ادامه دارد، اما در این مدت فیس لیفت‌های متعددی برای آن در نظر گرفته شده و به صورت مستمر به روزرسانی شده تا بتواند سهم بازار خود را حفظ کند.
هر چند بیش‌تر خودروسازان در این سن محصول خود را بازنشسته می‌کنند یا نسل جدیدی از آن معرفی می کنند، اما چری به خاطر گستردگی بازارهای در حال توسعه خود تنها به همین فیس‌لیفت‌ها بسنده می‌کند و تا کنون با همین تکنیک توانسته بیش از 1 میلیون دستگاه از چری تیگو در بازارهای گوناگون بفروشد.

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی