بازار کماکان در رکود است

ادامه دار شدن ریزش قیمت خودرو در بازار + فهرست جدید قیمت‌ها (2 بهمن 99)

نویسنده: مرصاد آقابابارنگرز پنج شنبه، 02 بهمن 1399
اتومبیل فارسی - محصولات سایپا اتومبیل فارسی - محصولات سایپا

 


خرید و فروش در بازار خودرو در حالی دوباره قفل شده که مشتریان منتظر کاهش حباب قیمت‌ها در این بازار هستند و البته عقب نشینی شورای رقابت برای گران کردن خودرو نیز بر این بازار تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری اتومبیل فارسی به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال کاهش تقاضای خرید در بازار خودرو و عقب نشینی شورای رقابت برای افزایش ۳ ماهه قیمت خودرو، تعداد فروشندگان در این بازار بیشتر از تعداد خریداران شده و همین موضوع باعث کاهش قیمت خودرو در بازار شده است.

در حال حاضر نرخ ارز در کانال ۲۲ هزار تومان قرار دارد که هم قیمت با نرخ ارز در ۳۰ مرداد امسال است. در این شرایط قیمت خودرو در حال نزدیک شدن به نرخ های مرداد ماه است به طوری که قیمت پراید در بازار به ۹۳ میلیون تومان رسیده است. پراید در انتهای مردادماه با قیمت ۸۳ میلیون تومان معامله می‌شد.

همچنین قیمت سمند LX در بازار به ۱۷۰ میلیون تومان رسیده که ۲۵ میلیون تومان بالاتر از نرخ ۳۰ مردادماه است. در عین حال، پژو 405 GLX با قیمت ۱۷۲ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود در حالی که این خودرو در انتهای مردادماه با قیمت ۱۴۶ میلیون تومان معامله می‌شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز در آخر مردادماه ۱۶۵ میلیون تومان بود که امروز معادل ۱۷۵ میلیون تومان است. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز با قیمت ۲۴۰ میلیون تومان در بازار عرضه می شود در حالی که قیمت این خودرو در ۳۰ مردادماه ۲۰۳ میلیون تومان بود.

به این ترتیب همچنان شاهد وجود حباب در قیمت خودرو در بازار هستیم و به گفته فعالان بازار خودرو همچنان باید منتظر کاهش قیمت ها در این بازار باشیم.

 

طی سال جاری افزایش قیمت نخواهیم داشت

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: «با وجود افت قیمت ارز طی هفته های اخیر، قیمت خودرو در بازار به اندازه ارز، افت نداشته و به همین دلیل باید منتظر ریزش قیمت‌ها در این بازار باشیم و بازار هنوز هم برای افت قیمت خودرو جا دارد.»

وی تاکید کرد: «با توجه به وعده‌های رئیس کل بانک مرکزی اگر نرخ ارز کاهش یابد و یا مدتی در یک قیمت، ثابت بماند شاهد افت دوباره قیمت خودرو خواهیم بود.»

موتمنی با بیان اینکه تاثیر نرخ ارز بر بازار خودرو زیاد است، گفت: «در حال حاضر معاملات در بازار خودرو به صفر رسیده و خریداران منتظرند تا قیمت‌ها پایین تر بیاید، برخی فروشندگان نیز خودروها را با نرخ های بالا عرضه می‌کنند که در نهایت معامله‌ای صورت نمی‌گیرد.»

وی تاکید کرد: «طی سال جاری افزایش قیمتی در کارخانه و بازار خودرو نخواهیم داشت.»

 

 

در همین زمینه

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection