Alexa Certify

با فروش 530.446 دستگاه از محصولات خود

کاهش 43 درصدی سود جیلی در پی گسترش ویروس کرونا

نویسنده: تحریریه اتومبیل فارسی سه شنبه، 28 مرداد 1399
اتومبیل فارسی - هولدینگ جیلی اتومبیل فارسی - هولدینگ جیلی

شرکت خودروسازی جیلی چین به تازگی از کاهش ۴۳ درصدی سود خود در نیمه اول سال ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه در سال 2019 خبر داد.

 

همه‌گیری ویروس کرونا در جهان و تاثیر مخرب آن در اقتصاد جهانی و تعطیلی بسیاری از صنایع از جمله صنعت خودرو سبب ایجاد رکودی کم‌سابقه در بازارهای کوچک و بزرگ خودرو در جهان شده و تولید خودرو را با افت قابل توجهی روبرو کرد. کشور چین به عنوان بزرگ‌ترین بازار خودرو در جهان نیز ضررهای بسیاری را در این دوران متحمل شده و بر اساس جدیدترین اخبار به تازگی فروش خودرو در این کشور با روندی بسیار کند در مسیر بهبود قرار گرفته است. اگرچه فروش خودرو در بازار چین در ماه جولای نیز برای چهارمین ماه متوالی افزایش یافته اما نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۹، فروش خودرو افت ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

در این میان شرکت خودروسازی جیلی از سود خالص ۳۳۱ میلیون دلاری خود در بازه زمانی ژانویه تا ژوئن 2020 خبر داد. جیلی در این مدت تعداد 530.446 دستگاه از محصولات خود را به فروش رسانده و ۲۳ درصد درآمد کم‌تری را نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ ثبت کرده است.

 

لازم به ذکر است که هولدینگ جیلی در سال 1986 تأسیس و در سال 1997 با نام تجاری Geely Auto وارد صنعت خودرو شد. این گروه در حال حاضر مالک یا سهام‌‌دار شرکت‌های پروتون، لینک اند کو، لوتوس، ولوو و همچنین شرکت تاکسی‌های برقی است. این گروه در سال 2018 بیش از 1.5 میلیون دستگاه انواع خودرو فروخته است.

 

 

در همین زمینه

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسی