Alexa Certify

تصمیم هیوندای برای عرضه سه محصول با برند Ioniq 

هیوندای در حال آماده‌سازی اتومبیل تمام الکتریکی Ioniq 5 برای رونمایی است

نویسنده: مرصاد آقابابارنگرز چهارشنبه، 24 دی 1399
اتومبیل فارسی - آیونیک 5 اتومبیل فارسی - آیونیک 5

 

 

شش سال پیش نام جنسیس به عنوان نشانی و برندی مستقل و زیر مجموعه شرکت هیوندای شکل گرفت. هدف از ایجاد این برند، تولید خودروهای لوکس و پریمیوم با نشانی متفاوت با محصولات اقتصادی این خودروساز کره‌ای بود. حال به نظر می‌رسد که تغییر و تحولی مشابه با جنسیس در انتظار  نشان Ioniq است.

Ioniq 5 یک خودروی برقی کراس هاچ بک خواهد بود که قرار است در ماه فوریه سال جاری میلادی به طور رسمی معرفی شود و هیوندای در حال حاضر در حال آماده شدن برای رونمایی این محصول و انتشار تیزرهای آن است. Ioniq 5 در واقع نسخه تولید انبود مدل مفهومی هیوندای 45 است که به نوبه خود براساس هیوندای پانی 1974 ساخته شده است. 

 

     بخوانید >  معرفی برند آیونیک از سوی هیوندای برای تولید خودروهای برقی

 

Ioniq 5 کراس هاچ بک اولین نسخه تولیدی بر اساس پلت‌فرم الکتریکی E-GMP این شرکت خواهد بود که محور محرکه عقب است. امکان شارژ  بسیار سریع از سریعترین درگاه‌های شارژ با ولتاژ 800 ولت و توان 350 کیلووات برای این پلتفرم فراهم شده است. در این حالت، باتری می تواند در مدت زمان 5 دقیقه به اندازه پیمایش 100 کیلومتر مسافت  شارژ شود. همچنین Ioniq 5 دارای درگاه‌هایی برای اتصال وسایل برقی با ظرفیت حداکثر 3.5 کیلووات است. در ادامه و پس از رونمایی از Ioniq 5 قرار است که سدان بزرگ الکتریکی با نام Ioniq 6 و کراس‌اوور با نام Ioniq 7 نیز از سوی این خودروساز معرفی شوند.

 

 

در همین زمینه

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection