بر اساس اعلام مدیرعامل ایران خودرو

زمان جدید عرضه پژو 301 به بازار اعلام شد

اتومبیل فارسی - یکشنبه، 14 مهر 1398

توليد انبوه محصول 301، ‌حركت صنعت خودرو در مسيری نو و ثمره روحيه جهادی صنعتگران ايرانی از شهریورماه سال 99 آغاز و به بازار عرضه می شود.

فرشاد مقیمی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این مطلب افزود:‌ «بیش از يك هزار قطعه نیازمند خودکفایی برای توليد محصول 301 شناسایی شده كه بیش از 140 سازنده برتر داخلی برای توليد آن مشارکت دارند. درحال حاضر روند داخلی سازی قطعات با جديت انجام می‌شود.»

 

وی با اشاره به اين كه، 301 پلتفرمی جدید است که سرآغازی برای تولید محصولات جدید گروه صنعتی ایران خودرو به شمار می‌رود، افزود:‌ «این خودرو مطابق با استانداردهای 85گانه دوست دار محيط زيست است.»
مقیمی، نبود نقص منجر به بازگشت خودرو تا ۱۰هزار کیلومتر، شروع تولید با حداقل سطح کیفی چهار ستاره در شاخص SQI و دستیابی به اهداف صنعتی سازی و تجاری سازی در شش ماه نخست تولید انبوه را از اهداف کلان کیفی تولید این محصول عنوان كرد.

مديرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطرنشان كرد: «این خودرو با دو گیربکس دستی و اتوماتيک توليد خواهد شد و دارا بودن گیربکس داخلی ارتقاء یافته (4BE) با تولید صدای کمتر و کلاچ هیدرولیک از ویژگی‌های این محصول است.»
وی از جمله تجهیزات و امکانات ویژه خودروی 301 را اکسل عقبTWIST BEAM ، بازویی مثلثی پرسی به‌جای فناوری فورج، سیستم تعویض دنده کابلی و سیستم فرمان برقی Brushless عنوان كرد.
مديرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اين كه 301 محصولی ايمن برای مشتریان است، تاكيد كرد: «کاربرد فلزات با استحکام بالا و کیسه هوای جانبی سرنشینان، ۳۰۱ را به خودرویی ایمن برای مشتریان تبدیل كرده است. با این حال، این خودرو با تغییری که در وضعیت ظاهری جلوپنجره آن در مدل فیس لیفت داده شد، تست های عابر پیاده را با موفقیت بیشتری نسبت به مدل‌های پیشین پشت سر گذاشته است.»

 

وی خاطرنشان كرد: «در خودروی 301 کاربرد ورقه‌های استحکام بالای پیشرفته در بدنه این خودرو در قطعاتی که در تصادف نقش به سزایی دارند، نظیر سپر، اجزای شاسی، تقویت ستون‌ها، تقویت رکاب‌ها، منجر به ایمنی بسیار بالاتر آن نسبت به دیگر خودروهای تولیدی شده است. بنابراين می‌توان ادعا کرد که بدنه خودروی 301 نسبت به بدنه تمامی خودروهای تولید داخل علاوه بر استفاده از مواد جدیدتر، از استحکام و ایمنی بالاتری نیز برخوردار است.»

پربازدیدترین

ردکارپت