فزایش کلاهبرداری در فروش خودرو

خودروهای صفر کیلومتر را پیش از خرید کارشناسی کنید

اتومبیل فارسی - چهارشنبه، 30 مرداد 1398

استفاده از کارشناس خودرو برای بررسی وضعیت بدنه و موتور و آپشن خودروها، یک امر منطقی و معمول است. اما نکته جالب این است  که در سال‌های اخیر، کارشناسی خودرو برای خودروهای صفر نیز، وارد مرحله الزام شده است.

در این بخش اشاره‌ای داریم به دلایل لزوم استفاده از کارشناسی خودرو برای خودروهای صفر کیلومتر و کارکرده:

 

آپشن های فنی خودرو را چک کنید: گزارشاتی در زمینه عدم عملکرد سیستم ABS خودرو 206 صفر کیلومتر وجود دارد. پس ممکن است این اشکالات خطرات مالی و یا جانی به بار بیاورد.

 

بدنه را چک کنید: چندین بار مشاهده شده که خودرو پیش از دریافت توسط خریدار، دچار تصادفات در بخش تحویل خودرو شده است و کارشناسان آن سعی در اصلاح بدنه با صافکاری و یا تعویض قطعه نموده‌اند. در مورد خودروهای خارجی هم این اتفاق در جابجایی خودرو بین کشتی و ساحل رخ می‌دهد.

 

با تست رنگ دیجیتالی رنگ خودرو را بررسی کنید: بررسی رنگ شدگی خودرو با چشم و یا استفاده از آهنربا که استفاده از این دو مورد در دلالان قدیمی خودرو رواج بسیار دارد، دارای خطای بالایی هستند. پیشنهاد می‌شود از دستگاه‌های رنگ دیجیتال استفاده کنید تا بتوانید به دقت عمق رنگ را بسنجید. ایرادات بدنه خودرو در خودروهای صفر کیلومتر و مخصوصاً در نسخه های داخلی آن‌ها مشاهده می‌شود.

 

کیلومتر خودرو، بسیار راحت عوض می شود: ممکن است شما خودرو را با 70 یا 80 کیلومتر مسافت طی شده ببینید، این در حالی است که ممکن است کیلومتر آن دستکاری شده باشد و بسیاری از دستگاه ها آن را به شما نگویند.

 

خیلی به نمایشگاه دارها هم اعتماد نکنید: بارها پیش آمده که ایراداتی نظیر رنگ آمیزی سقف کیا سراتو هم از چشم نمایشگاه داران دور مانده باشد. پس خودتان کارشناسی رنگ کنید.

 

خرابی گیربکس، یک دردسر به تمام معناست: شاید در بعضی خودروها، ایراد گیربکس با هزینه های هنگفت قابل حل باشد، ولی در بعضی از خودروها که قطعات یدکی جزیی آن‌ها موجود نیست، شاید هرگز قابل حل نباشد.

 

پس با توجه این مسائل ذکر شده که تنها بخشی از اشکالات احتمالی خودروها هستند، می توانیم به خطرناک بودن معامله خودرو بدون استفاده از تجربه یک کارشناس خودرو مجرب پی ببریم.

 

منبع: ایران جیب

پربازدیدترین

ردکارپت