شرایط پیش فروش ایران خودرو، صیانت از حقوق مصرف کنندگان

شرایط فروش 53 هزار دستگاه ایران خودرو چیست؟

یکشنبه، 01 مهر 1397

شرکت ایران خودرو روز سه شنبه قصد دارد 53 هزار دستگاه خودرو را به صورت اینترنتی پیش فروش کند. این پیش فروش که از روز سوم مهرماه آغاز خواهد شد از محصولات گروه صنعتی ایران خودرو بوده و هدف از اجرای آن طبق گفته خود شرکت صیانت از حقوق مصرف کنندگان نهایی و مدیریت بازار اعلام شده است. پیش فروش مذکور به صورت اینترنتی اجرا شده و طی شش روز عملیاتی می شود.
معاون مديرعامل بازاريابي و فروش ايران خودرو در این باره عنوان کرد که خودروهای پژو 206 تیپ 2 و پژو 206 تیپ 5، پژو 405 جی ال ایکس، سمند LX، سورن ELX، رانا، دنا و وانت آریسان در این پیش فروش در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت.
مصطفی خان کرمی در مورد شرایط پیش فروش مذکور توضیح داد که ایران خودرو به منظور رفاه حال مشتریان خود و با هدف جلوگيری از ترافيک مشتريان بر روی وبسايت فروش و اتلاف وقت و سرعت بخشيدن به فرآيند ثبت نام، از روش جدیدی استفاده خواهد کرد. در این روش كد ملی مراجعه کنندگان به سایت بر اساس رقم سمت راست به شش گروه تقسیم شده و در هر روز فقط مشتريان با كد ملی تعیین شده می توانند اقدام به پیش خرید خودرو کنند.
براین اساس دارندگان كد ملی با رقم سمت راست عدد 1 روز سه شنبه هفته جاری، كد ملي با رقم سمت راست اعداد 2 و 3 روز چهارشنبه هفته جاری، كد ملی با رقم سمت راست اعداد 4 و 5 روز پنج شنبه هفته جاری، كد ملی با رقم سمت راست اعداد 6 و 7 روز شنبه، كد ملی با رقم سمت راست اعداد 8 و 9 روز یکشنبه و كد ملی با رقم سمت راست عدد صفر روز دوشنبه هفته آینده اجازه پیش خرید خودروهای ایران خودرو را خواهند داشت.
معاون مديرعامل بازاريابي و فروش ايران خودرو تاکید کرد که این شرکت تلاش خود را به کار خواهد برد که عدالت را در این میان رعایت کرده و ظرفیت پیش فروش محصولات خود را به عدالت و مساوات بین تمامی روزهای پیش فروش و کدهای ملی تقسیم خواهد کرد.
از دیگر محدودیت های این طرح پیش فروش محدود نمودن ثبت نام برای خودرو اولی ها و يا افراد فاقد خودرو است. این موضوع با توجه به فرم خوداظهاری مراجعه کنندگان به سایت و با اعتماد به آن ها اثبات خواهد شد. البته فرم خوداظهاری که شامل تعیین وضعیت گواهینامه و مالکیت خودرو است در زمان ثبت نام راستی آزمایی شده و در صورتی که به ایران خودرواثبات شود که مراجعه کننده خود اظهاري اشتباه انجام داده است، اصل وديعه او در زمان تحويل عينا مسترد مي گردد. این موضوع برای جلوگیری از حضور دلالان و تحویل خودروهای ایران خودرو به مشتریان حقیقی است.
از طرف دیگر افرادی که در 18 ماه گذشته از ایران خودرو خرید کرده و یا در طرح های پیش فروش شرکت سایپا ثبت نام کرده اند نیز امکان شرکت در طرح پیش فروش 53 هزار دستگاهی ایران خودرو را نخواهند داشت. سایپا به این منظور با ایران خودرو همکاری کرده و ليست كدملي مشترياني كه در ثبت نام های اخير خود موفق به پیش خرید خودرو شده اند را در اختیار ایران خودرو قرار خواهد داد.
خان کرمی متذکر شد: یکی دیگر از اقداماتی که ایران خودرو در راستای مبارزه با دلالان و حمایت از مشتریان واقعی خود انجام می دهد ارائه ليست مشترياني است كه موفق به ثبت نام شده اند. البته در این بین حریم شخصی افراد حفظ شده و اطلاعاتی که از آن ها نمایش داده می شود شامل نام خانوادگی و چند شماره از کد ملی است که تنها پس از 5 دقیقه از ثبت نام نهایی قابل رویت است.

AutomobileFarsi All 325x180

autofa banner2

nanova 1398

پربازدیدترین