با اعلام برنامه و بودجه سال آینده

قیمت بنزین در سال 98 مشخص شد

اتومبیل فارسی - چهارشنبه، 14 آذر 1397

محمد باقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: قیمت هر بشکه نفت را در لایحه بودجه به طور متوسط 54 دلار در نظر گرفته‌ایم و این رقم مبنای محاسبات است. بر این اساس نرخ هر لیتر بنزین هم 1000 تومان پیش‌بینی شده است.

محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه هیات دولت درباره قیمت ارز در بودجه 98 گفت: آنچه که برای نرخ تسعیر ارز پیش بینی شده است 14 میلیارد دلار با ارز 4200 تومانی است که¬ برای کالاهای اساسی، دارو و نهاده‌های کشاورزی است .
با تلاش‌هایی که در جلسات هیات دولت و سازمان برنامه و بودجه داشتیم، ¬فردا 15 آذر براساس قانون، لایحه بودجه ¬¬در 14 جلد به مجلس ارسال می شود و همچنین فردا در سازمان برنامه بودجه رونمایی می‌شود.
وی بیان کرد: رشد ریالی¬ بودجه نسبت به سال گذشته 12 درصد است.
وی درباره حذف یارانه ثروتمندان گفت: امسال هم این موضوع در دستور کار است اما از انجایی که این موضوع¬¬ نیاز به اطلاعات بیشتری دارد در جهت اجرایی کردن این امر، توزیع یارانه ها را استانی کردیم و به هر استان به تعداد یارانه بگیرها پرداخت می کنیم و باقی هم صرف طرح های عمرانی انها می شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: در همه بخش‌ها تلاش کردیم واقع بینانه ببینیم و در هزینه ها تعدادی از ردیف ها را حذف کردیم تا براساس واقعیت‌ها بودجه را تنظیم کردیم تا از این سال سخت، به آسانی عبور کنیم .
وی درباره افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان دولت گفت: دوستان مجلس می‌گویند که این افزایش قیمتی به صورت پلکانی باشد، یعنی حقوق کم‌تر، بیشترین افزایش و حقوق بیش‌تر کم‌ترین افزایش را داشته باشد، این افزایش تا سقف 20 درصد است، اما دربرخی از گروه‌های شغلی افزایش حقوق بیش از 20 درصد است.

منبع: ایران جیب

AutomobileFarsi All 325x180

autofa banner2

nanova 1398

پربازدیدترین