مخصوص بازار چین

فولکس‌واگن تیگوان پلاگین هیبرید عرضه شد

مرصاد آقابابارنگرز - سه شنبه، 11 تیر 1398

هرچند فولکس‌واگن تیگوان GTE مفهومی، هیچ‌گاه به مرحله تولید نرسید، زیرا فولکس‌واگن در تلاش است تا برخی پیشرانه‌های مخصوص این اتومبیل را آماده تولید و بهینه کند. با این حال این شرکت تیگوان L پلاگین هیبرید را برای بازار چین آماده کرده و عرضه می‌کند. در سال 2018 فولکس‌واگن تیگوان L در یکی از نمایشگاه‌های خودرو چین به نمایش درآمده بود.
فولکس‌واگن برای این مدل پلاگین هیبرید از فناوری جدید این شرکت استفاده می‌کند که با بهینه‌سازی بالا، مصرف سوخت را به شدت پایین می‌آورد. با این که فولکس‌واگن تیگوان پلاگین هیبرید برای اولین بار در اسکاندیناوی مورد آزمایش قرار گرفته و عکس‌های آن از این منطقه به بیرون درز کرده بود اما به طور خاص برای بازار چین طراحی و عرضه شده است. حرف L بعد از نام تیگوان نشان‌گر تشابه این مدل از فولکس‌واگن به تیگوان Allspace بوده که تنها برای بازار اروپا ساخته شده است. خواهرخوانده این اتومبیل در دو برند دیگر زیرمجموعه فولکس‌واگن اشکودا کودیاک و سئات تاراکو هستند که به زودی نسخه پلاگین هیبرید این اتومبیل‌ها نیز معرفی خواهد شد.
اندازه فولکس‌واگن تیگوان L پلاگین هیبرید در طول، عرض وارتفاع به ترتیب 4712 میلی‌متر، 1839 میلی‌متر و 1637 میلی‌متر و فاصله دو محور آن 2791 میلی‌متر بوده که مشابه مدل معمولی این اتومبیل است. بر اساس اطلاعات منتشر شده پیشرانه در نظر گرفته برای این مدل از تیگوان 1.4 لیتری توربو با کد EA211 است که توان آن 150 اسب‌بخار بوده و 250 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. پیشرانه برقی این اتومبیل نیز 114 اسب‌بخار قدرت داشته که این پیشرانه‌ها با جعبه دنده 6سرعته دوکلاچه هماهنگ شده است.
خروجی پیشرانه‌های فولکس‌واگن تیکوان L پلاگین هیبرید 210 اسب‌بخار بوده و در مجموع 400 نیوتن‌متر گشتاور ایجاد می‌کند و در 8.1 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت رسیده و حداکثر سرعت آن 200 کیلومتر بر ساعت است. مصرف سوخت ترکیبی این اتومبیل 1.9 لیتر در هر 100 کیلومتر بوده و میزان پیمایش پیشرانه الکتریکی تیگوان L پلاگین هیبرید 52 کیلومتر است.
فولکس‌واگن تیگوان یکی از اتومبیل‌های پرطرفدار این شرکت برای بازار چین بوده که حالا نسخه هیبریدی آن نیز به بازار چین عرضه شده است.

AutomobileFarsi All 325x180

autofa banner2

nanova 1398

پربازدیدترین