پانامرا GTS معرفی شد

هندلینگ به جای قدرت

محمدباقر وحید - سه شنبه، 24 مهر 1397

 

نسخه GTS پانامرا که پس از پایان عرضه نسل اول این اتومبیل خبری از آن نبود، بار دیگر در قالب نسل دوم پورشه پانامرا بازگشته است. پورشه از مدل GTS پانامرا در دو نسخه پایه و گرن‌توریسمو که نمونه‌ای شبه واگن محسوب می‌شود رونمایی کرده که از پیشرانه 4.0 لیتری V8 سود می‌برند.
پیشرانه V8 توربو پانامرا GTS با حجم 4.0 لیتر 453 اسب‌ بخار و 620 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار راننده قرار می‌دهد که به کمک جعبه‌دنده 8 سرعته PDK می‌تواند سرعت پانامرا GTS در هر دو نسخه پایه و گرن‌توریسمو را ظرف تنها 3.9 ثانیه از صفر به 96 کیلومتر بر ساعت برساند. قدرت خروجی پیشرانه پانامرا GTS اگر چندان بیشتر از پانامرا S شش سیلندر 440 اسب بخاری نیست، اما به میزان قابل توجه‌ای کم‌تر از پانامرا توربو 550 اسب بخاری است. با این وجود مثل همیشه نسخه GTS در زمینه فرمان‌پذیری بالاتر از باقی مدل‌های آن قرار دارد.
ارتفاع مدل GTS 9.9 میلی‌متر نسبت به بقیه نسخه‌های پانامرا کاهش یافته و به صورت استاندارد با سیستم تعلیق تطبیق‌پذیر پورشه عرضه می‌شود. پورشه این سامانه هوشمند مدیریت سیستم تعلیق را برای رانندگی هیجان‌انگیز و متفاوت به طور کامل مورد بازنگری قرار داده است. ترمزهای بزرگ‌تر برای این خودرو در نظر گرفته شده است. بیشینه سرعت  GTS در نسخه پایه 291 و در مدل گرن‌توریسمو 288 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.
مانند تمام پورشه‌های GTS انبوهی از آپشن‌ها و امکانات مدل‌های دیگر را به صورت استاندارد همراه خود دارند که می‌توان به طور مثال به بسته Sport Chrono، سیستم اگزوز اسپرت و بسته Sport Design اشاره کرد. گستره‌ای از جزییات مشکی رنگ شامل رینگ‌های 20 اینچی مشکی و پوشش آلکانترا مشکی نیز به این خودروها اضافه می‌شوند. پورشه با معرفی نسخه GTS نسل جدید برای اولین بار اعلام کرد که سفارش هدآپ دیسپلی برای همه مدل‌های پانامرا امکان‌پذیر است.
قیمت پانامرا GTS در مدل پایه از حدود 130 هزار دلار و در مدل گرن‌توریسمو از 135 هزار دلار شروع می‌شود. اکنون امکان خرید این خودرو وجود دارد ولی پورشه اعلام کرده که مدل GTS قبل از نیمه 2019 در نمایندگی‌های این خودروساز آلمانی ظاهر نخواهد شد.

پربازدیدترین